Projekt – MistiQa Beauty

with Brak komentarzy

Projekt – MistiQa Beauty

MistiQa Beauty – salon urody. Ta nazwa będzie zawsze wprawiała u mnie uśmiech na twarzy. Bo właśnie dla tego salonu i dla młodej, acz bardzo doświadczonej salonu właścicielki: Anny Mistewicz – zrobiłam mój pierwszy projekt w ramach Przyjaznej Strony IT. Stworzyłam dla niej cały, nowy wizerunek salonu, wprowadziłam nową paletę kolorów, nowe logo, nowy zestaw czcionek. Krótko mówiąc: stworzyłam całkowicie nowy Brand Board wraz ze nową stroną www.  Poczytajcie jak to było:)

Na początku to muszę bardzo podziękować Ani za świetną współpracę. Dawno tak dobrze mi się nie współpracowało! Konkretne i krótkie spotkania, działanie w takim zwanym ping-pong stylu. Czyli za każdym razem szłyśmy do przodu z projektem. Każda ze stron słuchała drugiej i starała się wykonywać zlecona jej zadania w 100%. Oby bym miała takich klientów na pęczki!

BON PODARUNKOWY

Ale, ale: na początku trochę o salonie. Salon mieści się na ul.Korotyńskiego 5, na Ochocie, w Warszawie. Właścicielką jest Anna Mistewicz i działa on od roku bodajże 2015. .

Sam wizerunek salonu, wygląd wizytówek, szyldu, strony został wykonany szybko, tak by po prostu był. Od samego początku Ania zamierzała go zmienić

I tak trwało to prawie 4 lata…aż do momentu kiedy spotkała mnie;)

A ja wyglądał sam projekt? Na początku oczywiście rozmowa. Spotkałyśmy się na kawie (polecam kawę u Ani! Pycha!) i rozmawiałyśmy o tym czego chce konkretnie Ania:

·       Jakich zmian i czego potrzebuje

·       Co chce konkretnie zmienić w salonie i w jego wizerunku

·       Kiedy zaczynamy z projektem.

Wstępną rozmowę miałyśmy w grudniu. Obie stwierdziłyśmy, że samo rozpoczęcie projektu zaczniemy dopiero po świetach. Dla salonu okolica świąt to natłok działań. Dla mnie pieczenia makowca. Obie wiedziałyśmy, że jeśli chcemy coś osiągnąć i dobrze współpracować, musimy wybrać termin.

Obie wiedziałyśmy, że jeśli chcemy coś osiągnąć i dobrze współpracować, musimy wybrać termin.

A w styczniu…

Kolejna kawa i kolejna rozmowaJ No bo jak już napisałam – u mnie to spotkania są przy kawie i w luźnej atmosferze. Porozmawiałyśmy o tym jakie mamy pomysły, co nam się podoba, kolory, styl, etc. Ania miała pomysł na swój salon w stylu zielonym, ja chciałam wprowadzić trochę luksusu i pudrowego róźu. Na podstawie tych rozmów, stworzyłam trzy moodboardy. Każdy w innym charakterze.

·       Styl glamour – czyli mój: kolory złoto, biały, czarny oraz pudrowy róź.

·       Styl romantyczny: ciepłu różowy, zielony

·       Styl eco – tropicalny: odcienie zieleni, szary, drewno

Wygrał styl glamour i na podstawie jego stworzyłyśmy stronę, logo, czcionki. Cel był jasny. Ma być elegancko, trochę luksusowo acz nie za rożowo.

I tak powstał Brand Board dla MistiQa Beauty.

BRAND BOARD DLA MISTIQA BEAUTY

Na jego podstawie stworzyłam stronę www oraz wszystkie potrzebne materiały, o które prosiła Ania: nowe wizytówki, bony podarunkowe, przypominajki (o kolejnych wizytach), zniżki oraz plakat do salonu. No i oczywiście proste logo oraz cover photo na stronę Facebooka.

Chciałam by wszystkie te materiały wraz ze stroną, tworzyły całość. I nie skromnie stwierdzam, że to się udało.

A dodatkowo Ania, zrobiła mi miłą niespodziankę, że wystrój salonu dopasowała do nowego wizerunku. Dziękuję Kochana!!

Teraz czeka tylko na mnie zrobienie szyldu do salonu..i mogę rzec, że MistiQa Beauty przeszło rebranding jak się patrzy! Nieprawdaż?:)

Czy ten projekt czegoś mnie nauczył? Przede wszystkim stwierdzam, że nie chcę kończyć projektu u swych Klientek w momencie oddania projektu wizytówek i innych materiałów.

Chcę kończyć projekt w momencie, gdy mam gwarancję, że moje projekty są wydrukowane tak jak ja chcę i są gotowe do odbioru.

Często się zdarza tak, że w czasie druku mogą być jakieś nieścisłości. Albo na przykład uszkodzenie pliku w trakcie kopiowania przez drukarnię – co było w tym przypadku. I co wtedy?

Klientka bez znajomości programu i niuansów druku, byłaby zagubiona w trakcie rozmowy z drukarzami.

A ja chcę by moja Klientka była pod opieką, aż do końca. No bo moje usługi są od A do Z:)

I jak, podoba Wam się zmiana wizerunku oraz nowa strona?:)

Chcesz skomentować?